Będę wdzięczna jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:)

poniedziałek, 21 listopada 2016

Listopadowy przegląd prasy cz. 2

Dziś będzie mowa nie tylko o gazetkach szydełkowych, ale również hand-madowych, które pojawiły się w ostatnim czasie w kiosku. Czas nadrobić zaległości, a więc zaczynajmy:)

1. Szydełkowe serwetki  6/2016 - ten numer stoi pod tytułem: wzory graficzne, fantazyjne kształty, szydełkowe patchworki. Tak dobrze nie jest jak się zapowiada, ale nie jest też najgorzej. Myślę, że nie są to serwetki, które Was zaskoczą, ale również nie zniechęcą. Są to różne formy serwetek i okrągłe i prostokątne. Zarówno też ażurowe i koronowe, ale również filetowe. Mi najbardziej podoba się serwetka z motywem szachowym i karcianym, a pozostałe serwetki mogą być, choć wiele podobnych było już niestety w poprzednich numerach.

zdj. bpv.pl

2. Anna Robótki 6/2016 - tutaj podobnie jak poprzednio. Nie ma rzeczy, które by nas zaskoczyły. Jest tu kilka fajnych serwetek, głównie ażurowych. Mi najbardziej podoba się serwetka rustykalna, która widzicie w dolnej części okładki. Dość ładne bordiury do obrabiania ręczników, a dla mnie najładniejszym wzorem i tak jest beżowo-biały kwiat, który możemy wykorzystać do świątecznych dekoracji. Poza tym nie ma szału, więc zajrzyjcie do środka przed zakupem.

zdj. bpv.pl 

 3. Mała Diana Extra - Modne kamizelki i czapki - nie miałam okazji przejrzeć tego numeru przed zakupem, więc poprosiłam męża, aby mimo wszystko zakupił mi tą gazetkę, bo skusiłam się na hasło: na drutach, na szydełku. Owszem są tu bardzo fajne projekty, ale głównie dla Pań, które robią na drutach, albo potrafią łączyć ze sobą te dwie techniki. Z szydełkowych rzeczy znajdziemy głównie czapki i ozdobne kwiatki, oraz wzór na dwie kamizelki, które są naprawdę ładne i trochę rekompensują mój ból związany z tak małą ilością projektów na szydełko w tym numerze:)

zdj. bpv.pl

4. Wena Design 6/2016 - numer typowo świąteczny od początku do końca, z pomysłami na świąteczne dekoracje hand-made. Z szydełkowych rzeczy mamy tutaj wzory na szydełkowe medaliony, gwiazdki i skrzydełka, szydełkowe bombki ( koronkowe i bardzo ciekawe). Inne projekty, które zwróciły moją uwagę to choinka z książki, filcowe anioły, bożonarodzeniowy łoś wykonany ze stożka styropianowego, sznurka i filcu. Poza tym dowiemy się jak uszyć świąteczną skarpetę, ładnie zapakować prezent, zrobić choinkę z wikliny papierowej czy z quillingu, a także jak wyhaftować świąteczne ozdoby lub kartki.

zdj. www.wena-design.pl/

5. Crafty - Zima 2016 - wśród tych wszystkich gazetek nie mogła zabraknąć zimowego wydania Crafty. Znajdziemy tu mnie lub bardziej skomplikowane w wykonaniu dekoracje świąteczne.
     Z szydełkowych projektów, mamy tu kilka wzorów na gwiazdki i szydełkowego renifera Rudolfa.  Poza tym mamy wiele pomysłów hand-madowych. Możemy namalować świąteczny witraż, uszyć laleczkę, wykonać ozdobną szkatułkę czy kalendarz adwentowy itp.
    Dowiemy się jak wykonać piękne dekoracje w postaci choinki, świecznika czy zegara. Poza tym znajdziemy inspiracje na ozdobne zapakowanie prezentów czy pomysły na wykonanie drobnych upominków dla bliskich.
    W numerze kilka słów poświęcone jest filcowi, a także własnoręcznemu wykonaniu mydełek. Nie zabrało również pomysłów na świąteczna ciasta i ciasteczka na które przepisy również znajdziecie w tym wydaniu. Polecam!

zdj. www.empik.com/

6. Czas na filc - jest to specjalne wydanie Mollie potrafi. Przyznam szczerze, że ostatnio odczuwam coraz to większe zainteresowanie filcem. Posiadam już wcześniejsze wydanie na temat filcu, więc musiałam się pokusić i na ten nowy numer:). Numer zawiera wprowadzenie z którego dowiemy się podstawowych informacji o materiałach, a także o technikach szycia jakie wykorzystujemy przy tworzeniu filcowych projektów. W numerze zawarte są 44 projekty i pomysły, które naprawdę potrafią wciągnąć w ten świat. Każdy projekt opisany jest krok po kroku, zawiera wykroje i potrzebne informacje o wykonaniu projektu. Jeśli lubicie filc lub się nad nim zastanawiacie, to szczerze polecam Wam ten poradnik:)

zdj. www.ulubionykiosk.pl

2 komentarze:

  1. Przyznam szczerze, że po raz pierwszy kupiłam Crafty ale bardzo mi się ten numer spodobał. Mam również Szydełkowe serwetki bo bardzo spodobała mi się serweta z okładki :).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja lubię Crafty, bo mają fajne pomysły:) Ten numer faktycznie jest dobry i wydaje mi się, że lepszy niż w zeszłym roku. A serwetka z Szydełkowych serwetek jest ciekawa:)

      Usuń