Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

niedziela, 13 listopada 2016

Anioły z piórkami

Gdy patrzę za okno i widzę padający śnieg, mam nadzieję, że w święta go nie zabraknie. Tak bardzo tęskni mi się za świętami z zaspami śniegu i lekkim mrozikiem, a nie deszczem i pluchą. Wszystko to już zmusza do myślenia o świętach, więc chyba już pomału najwyższy czas zacząć posty przedświąteczne.
    W tym roku myśl o świętach przyszła do mnie jeszcze szybciej niż rok wcześniej. Przyznaję się bez bicia, że większość dekoracji robiłam przez wakacje. Wyciągnęłam wnioski przez ostatnie lata z szybko biegnącego czasu i wielu obowiązków i pracy jakie przed świętami nagle się gromadzą.
    Tak więc w to niedzielne popołudnie chciałabym Wam przedstawić duże aniołki, które wykonałam z mojego ulubionego wzoru. Wzór ten powtarza się w gazetkach szydełkowych i jakoś bardzo przypadł mi do gustu. Lubię w nim modyfikować kolory i ozdoby i za każdym razem otrzymać nową odsłonę aniołka.
   Moje aniołki zyskują więc kolorowe falbany, dodatkowe ozdobne taśmy czy wstążki, skrzydełka, które sama wykonuję z piórek i aureolę, którą wykonuję ze skręconych włosów anielskich.
Uwielbiam te anioły w rozłożystych sukniach i uważam, że są one nie tylko doskonałą ozdobą świąteczną, ale również podarowane mogą nieść innym szczęście:) Uwielbiam jak światło lampek choinkowych oświetla anioły stojące pod choinką, a metalizowane nitki mienią się w świetle.
  Do wykonania aniołów użyłam kordonków Maxi w kolorze białym, oraz złotym i srebrnym z metalizowanymi nitkami. Ten kordonek uważam za najlepszy do wykonania tego typu ozdób, bo dobrze usztywnia się na żelatynę i nie traci koloru.
   Pewnie już myślicie intensywnie o ozdobach świątecznych:). Pochwalcie się co robicie, albo co już macie zrobione:)
Tymczasem trzymajcie za mnie kciuki. Już jutro czeka mnie operacja na moją prawą rękę i czeka mnie długa rehabilitacja. Mam nadzieję, że będziecie zaglądać do mnie na bloga, a i ja przygotowałam kilka postów, abyście o mnie nie zapomnieli. Najgorsze w tym jest to, że przez pewien czas wyłączona będę z szydełkowania:(. Dzisiejszy mój stres przed poniedziałkiem sięga jak stąd do kosmosu, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze:)
Jeśli macie ochotę na anioły, aniołki i inne ozdoby świąteczne, to kilka z nich znalazło się w Butiku.
Trzymajcie się ciepło:)
14 komentarzy:

 1. Piękne aniołki, bardzo! Trzymaj się jutro, będzie dobrze!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne! Ja nie mam jakoś serca ich robić ale bardzo mi się podobają ;). Będę jutro trzymać kciuki :). Powodzenia, wszystko się uda!

  OdpowiedzUsuń
 3. Anioły są przepiękne! Będą nad Tobą jutro czuwać... Nie zapomnimy o Tobie, także kciuki zaciskamy całą rodziną i czekamy na Twój powrót!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko będzie dobrze i wrócisz do szydełkowania szybciej niż myślisz :)
  Aniołki są piękne, też lubię ten wzór :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Anioły są piękne. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i szydełka :)

  OdpowiedzUsuń