Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

czwartek, 13 października 2016

Jesienna zawieszka - lipa, kasztan, dąb

Ostatnio w moim domu ciągle przewija się temat jesiennych liści. Dzieje się to za sprawą mojej córci, która na wszystkich zajęciach przerabia ten temat - w czytankach, na plastyce czy zajęciach z przyrody. Postanowiłam też wnieść trochę jesieni do domu i tak powstała moja jesienna zawieszka. 
     Wzór z którego wykonywałam tę zawieszkę, znalazłam w zeszłorocznej gazetce szydełkowej. Nie był to jednak wzór na zawieszkę, a poszczególne wzory na liście, które pierwotnie służyły do stworzenia obrusu ze wstawkami materiałowymi czy ozdobienia poduszki. 
    Moim pomysłem było wykonanie tych elementów z kordonka melanżowego w kolorach jesieni, tak aby liście wyglądały tak jak naprawdę wyglądają jesienią. Do tego posłużył mi kordonek Kaja i szydełko 1,5. Kolejno połączyłam wszystkie części i obrobiłam całość półsłupkami tak, aby powstał ozdobny brzeg. Następnie zakupiłam kijek bambusowy, mąż przyczynił się do uzyskania odpowiedniego kawałka do którego przywiązałam sznurkiem zawieszkę z liściem lipy, kasztana i dębu. 
    Strasznie podoba mi się ta zawieszka i jak patrzę na nią czuję naprawdę jesienną radość. Jesienne liście dają nam tyle inspiracji i pomysłów na łączenie kolorów. Dlatego zachęcam Was do czerpania inspiracji z natury. 
   Przypominam również, że jutro czwarta część antykwariatu robótkowego, na który już teraz Was zapraszam:) 

12 komentarzy:

 1. Zawieszka jest kapitalna! W dodatku jaka zgodność z przyrodą - bez problemu można poznać gatunek, na którym opiera się wzór. Świetny pomysł, muszę gdzieś zachomikować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super jesienny klimacik :) Piękna !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna dekoracja, a kolory bajeczne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo świeży pomysł :) efekt łał :)
  i zazdroszczę zieleni za oknem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) A ta zieleń myślę, że już nie długo niestety zostanie:)

   Usuń