Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

piątek, 28 października 2016

Antykwariat robótkowy cz. 6 - "Nowoczesne szydełkowanie"

Kolejna ciekawa pozycja w kolekcji książek szydełkowych to:

"Nowoczesne szydełkowanie" Irena Szpak wydanie II. 1978 r.1. Zasadnicze elementy robót szydełkowych

Tradycyjny wstęp do poradników szydełkowych. Znajdziemy tu informację o wykonywaniu elementów szydełkowych takich jak łańcuszek, słupki, półsłupki itp. Czyli wszystkie ściegi, które okażą się przydatne do wykonywania modeli zawartych w tej książce. Ze względu na to, że jest to książka o szydełkowej odzieży, nie może tu zabraknąć informacji dotyczących wykonywania odpowiedniej próbki, o rozszerzaniu i zwężaniu dzianiny czy wykonywaniu dziurek na guziki.
2. Modele

Dalszą część książki stanowią modele szydełkowe, których jest 51. Są to przeróżne modele wykonywane konkretnym ściegiem lub powstałe z połączenia elementów szydełkowych.

 Opisane modele dotyczą wykonywania sweterków, bluzeczek, spódnic wieczorowych, krótkich i długich kamizelek. kardiganów, swetrów męskich, spódniczek, sukienek, poncho, garsonek, kurtek zimowych. Dodatkowo mamy tu projekty na wykonanie akcesoriów szydełkowych w postaci szali, czapek, krawatów, torebek, pasków, wisiorków, a nawet szydełkowych klipsów. Nie ma tu zdjęć projektów, a umieszczono mniej lub bardziej kolorowe rysunki jak te projekty powinny wyglądać.

Dodatkowo mamy tu rysunki dotyczące wykrojów i wymiarów projektów. Gdzieniegdzie znajdują się również poglądowe czarno-białe zdjęcia splotów szydełkowych.Dziś to tyle, a za tydzień kolejna część cyklu:).8 komentarzy:

 1. ... powiało klimatem retro :) spódnica nr 23 fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusiła mnie kiedyś :) Fajne obrazki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A mi wpadła w oko torebka :D. Fajne modele, które potwierdzają, że moda powraca. Widziałam niedawno na zdjęciu z jakiegoś pokazu mody bardzo podobne wdzianko do nr 15 ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moda zawsze wraca tylko w ulepszonej postaci:) Szydełko jest zawsze modne:)

   Usuń