Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

poniedziałek, 26 września 2016

Recenzja "Szydełko dla początkujących" oraz "Dzianina na jesień"

Ach jak cudownie, gdy za oknem taka piękna i słoneczna jesień. Jedyny minus to znaczne wahania temperatury miedzy rankiem, a południem, ale dla słońca jestem w stanie to przeboleć.
   Dziś chciałabym wyrazić opinię na temat gazetki "Szydełko dla początkujących", które jest specjalnym wydaniem Mollie. Wydanie to 160-cio stronicowy podręcznik szydełkowania i jak dla mnie fajnie wydany. Numer jest pełen kolorowych zdjęć i opisów, a także rad jak wykonywać dobrze poszczególne elementy.
   Na początku tradycyjnie znajdziemy wstęp o materiałach i akcesoriach jakie przydadzą nam się w trakcie nauki, czy przy wykonywaniu późniejszych projektów. Dowiemy się co nie co o włóczkach, szydełkach, a także o innych mniej lub bardziej przydatnych akcesoriach, które możemy posiadać. Dowiemy się również jak odnosić się do wzorów i skrótów szydełkowych.
   Kolejne strony to już wtajemniczanie w sztukę szydełkowania - rozpoczynając od trzymania szydełka, a na bardziej skomplikowanych splotach kończąc. Pierwszy rozdział to podstawowe techniki czyli łańcuszek, oczka ścisłe, półsłupki itp., a także praktyczne rady np. jak liczyć oczka łańcuszka itp.
   Kolejny rozdział to szydełkowanie na okrągło czyli coś co bardzo przydaje się w szydełkowaniu i z z czego będziemy często korzystać.
  Następnie dowiemy się jak wprowadzić kolor, modelować dzianinę, a w kolejnym rozdziale "więcej splotów", znajdziecie informację jak wykonywać bardziej "skomplikowane" słupki podwójne, potrójne itp., które tak na prawdę nie są takie strasznie jak nam się wydają.
  Fajnym rozdziałem jest sztuka amigurumi, choć krótki, ale możemy liznąć nie co podstawowych informacji wykonywania szydełkowych maskotek.
   No i na koniec rozdział o wykończeniach robótki, ale zahaczając o takie zagadnienia jak frędzle, dziurki na guziki, pompony itp.
Uważam, że jak na cenę 19,9 zł, jest to bardzo dobre wydanie jeśli chodzi o naukę szydełkowania. Pełno jest tu kolorowych zdjęć i dokładnych opisów. Ciężko jest jednak stwierdzić czy każdy nauczy się z takiego poradnika. Patrząc dla mnie z perspektywy osoby, która umie szydełkować jest to czytelny opis, ale na szczęście mamy dziś w internecie tyle stron i filmików, więc jeśli ktoś nawet nie zrozumie zawsze może się podeprzeć dodatkową wiedzą.
  Fajne w tym numerze jest również to, że przy każdym rozdziale są projekty, które dobrane są do wiedzy jaką powinniśmy posiadać po danym rozdziale. W sumie tych projektów jest 12. Nie będę zamieszczała tutaj zdjęć z gazetki, ale myślę, że lepsze będzie odesłanie Was na stronę, gdzie możecie przejrzeć cały numer https://ulubionykiosk.pl/demo/167-szydelko-dla-poczatkujacych .

zdj. ulubionykiosk.pl
2. Sandra extra - Dzianina na jesień - na pierwszej stronie widnieje napis - dziergamy i szydełkujemy - ale głównie dziergamy. Fajny numer, dla tych co potrafią obie te rzeczy, jest tu naprawdę wiele fajnych modeli. Z szydełkowych modeli znajdziemy tu np. opis na wykonanie ładnego ażurowego bezrękawnika, sukienki, która jest połączeniem wzoru muszelkowego i rozłożystych wachlarzy, krótkie poncho z kwadratów, które chyba podoba mi się najbardziej i wzór na fajną torbę. Z techniki tunezyjskiej możemy skorzystać przy wykonywaniu plecaka w marokańskim stylu. Dla to potrafią dziergać fajny sweterek z gwiazdą czy tytułowy z tygrysem.

zdj, bpv.pl6 komentarzy:

 1. Właśnie czekam na "Szydełko dla początkujących",bo jestem chomikiem i lubię takie książeczki zbierać, mimo że też już parę lat szydełkuję :) Mam nadzieję, że jutro już dotrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie przyznam szczerze, że ja też skusiłam się z tego powodu:)

   Usuń
 2. Planuję kupić tę biblię o szydełku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poradnik zapowiada się bardzo ciekawie, pewnie tez kupię :).

  OdpowiedzUsuń