Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

piątek, 16 września 2016

Nowości w prasie - wrzesień 2016

Nie wiem czy już macie czy jeszcze się zastanawiacie, ale w kiosku pojawiły się dwie nowości. Oto one:
1. Szydełkowe serwetki 5/2016 - Motywem przewodnim tego wydania są liście i dynie, a więc robi się już bardzo jesiennie:). Jak na serwetki jest nieźle. Najbardziej spodobała mi się zazdrostka z motywem dyni, a także serwetka w kształcie gwiazdy, która wygląda na bardzo misterną, a faktycznie nie jest bardzo ciężka do wykonania. Drugą rzeczą, która mi się podoba, to plisa z motywem liścia dębu. Przed zakupem zajrzyjcie czy to jest to na co liczycie.:) Ja już połknęłam jesiennego bakcyla, bo coś czuję, że jesień zbliża się dużymi krokami.

zdj. bpv.pl

2. Anna Robótki 5/2016 - kolejny numer z serwetkami szydełkowymi, aczkolwiek jest utrzymany w tonie misternych koronek. W większości są to klasyczne koronki, ale dla mnie, osoby lubiącej tradycje, ażury, pikotki - numer jest w sam raz. Poza tym znajdziecie również tutaj bordiury do obszycia ręczników, koronkę na poduszkę jak i serwetki i firankę wykonywaną wzorem siatkowym. Bardzo podoba mi się w tym numerze, że zamieszczono tu wzoru na dwie koronki brugijskie, które wciąż są dla mnie tajemnicą, a bardzo mi się podobają. Zajrzyjcie do tego numeru:)

zdj. bpv.pl
2 komentarze:

  1. Szydełkowe serwetki właśnie dzisiaj kupiłam i podoba mi się wiele rzeczy, ale masz rację serwetka w kształcie gwiazdki i dynie są najlepsze. I jeszcze ta serweta z okładki, bardzo ciekawy wzór i do tego mój ulubiony filet :).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też lubię filet:) U mnie już wkrótce będzie właśnie jesienny filet:)

      Usuń