Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

środa, 16 marca 2016

Marcowy przegląd prasy szydełkowej

Nie wiem co się już na tym świecie dzieje...wczoraj wstaję wszędzie śnieg, a dzisiaj wiosna:)
Jak na marzec to ładnie pogoda nam daje popalić, a i pewnie święta będą bardziej zimowe niż Boże Narodzenie:) Oby jednak wiosna przyszła, z dzisiaj ja przychodzę do Was z porcją prasy szydełkowej.
1. Diana Robótki 2/2016 - Fantastyczne modele - czy tytuł jest adekwatny do zawartości? Moim zdaniem najfantastyczniejszym modelem jest biała serweta ze strony tytułowej, reszta jest w fajnym stylu i można znaleźć coś ciekawego. Modele ciekawe, ale niektóre wymagają bardzo misternej pracy:) Jednym z fajnych projektów tego numeru jest szydełkowy obraz z kwiatami, który zasługuje na uwagę, bo może ciekawie prezentować się na naszej ścianie.


2. Szydełkowanie - Serwetki i bieżniki - w przypadku tej gazetki mam wrażenie, że też niczym nowym nas nie zaskoczy. Serwetki podobne do tych, które widzieliśmy w poprzednich numerach i chyba wytrawnych szydełkowiczów niewiele zaskoczy. Pomimo to, każdy znajdzie tu coś w swoim guście i są to naprawdę ładne serwetki i bieżniki. Ja uwielbiam szydełkować serwetki i dlatego lubię prasę w tym temacie i chętnie ją kupuję. Jednak przed zakupem radzę zajrzeć do środka i przejrzeć czy już podobnych rzeczy nie mamy. Miłym dodatkiem jest wzór na małe motylki, którymi możemy chociażby udekorować kwiaty lub firany.


3. Szydełkowe serwetki 2/2016 - serwetki w wiosennych barwach i zachęcające do szydełkowania. Chociaż sporo pojawiło się z tego wydawnictwa prasy o serwetkach, ten numer nie jest zły i ma swój urok. Część serwetek jak w poprzednim numerze, mam wrażenie, że już gdzieś widziałam, a ta druga część jest naprawdę ciekawa. Znajdziemy tu modele łatwe jak i bardziej zaawansowane, ale mimo to przed zakupem radzę zajrzeć i ocenić czy nam się te wzory przydadzą. Podoba mi się w tym wydaniu, że schematy są dość duże i czytelne, co może mieć plus dla początkujących osób.


4. Robótki Ręczne Extra 2/2016 - przyznam szczerze, że dość fajny numer i zaskoczę Was, że nie typowo serwetkowy. Znajdziemy tu wzory na pisanki, trochę inne niż do tej pory były w gazetkach. Znajdziemy również wzory na dwa bardzo ładne koszyczki szydełkowe oraz na wielkanocne zajączki. Fajnym dodatkiem jest również wzór na osłonkę na lampkę. Te rzeczy, można powiedzieć, że stanowią pierwszą część gazetki, druga część do już serwetki, zazdrostki czy obrusy. Zajrzyjcie, bo wydaje mi się, że może się zaciekawicie tym numerem:)
1 komentarz:

  1. Masa wyszła tych gazetek, ale obecnie mam nadmiar prasy z serwetkami i się nie skusiłam :D

    OdpowiedzUsuń