Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

piątek, 18 marca 2016

Filcowana kura z pisankami

Kochani, ostatnio u mnie małe kłopoty z komputerem i niestety ogranicza to mój dostęp do internetu, bloga i częstszego zaglądania na Wasze strony. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu już problem się rozwiążę i na nowo będą mogła zwiększyć moją aktywność.
      Nie wiem jak u Was, ale u mnie z przedświątecznym sprzątaniem krucho, a jak umyłam okna to spadł deszcz i dzisiaj muszę myć na nowo, bo nie mogę patrzeć na to co ten deszcz zostawił na moich szybach:). Pokusa porzucenia tego jest wielka, ponieważ ostatnio odwiedziłam Polimex (zdjęcia z moich zakupów znajdziecie na FB:)) i diabełek kusi, żeby nie sprzątać, a szydełkować:) Oprócz tego, że czeka siatka sznurków, to znalazłam piękną włóczkę;). Ale przejdźmy już do rzeczy:)
      Wspominałam Wam, że w tym roku nie robię pisanek szydełkowych, ponieważ dość sporo mam ich z poprzednich lat. W ty roku ubzdurałam sobie, że zrobię pisanki metodą filcowania na sucho. Wiele do tego nie potrzeba, po prostu musimy mieć kształtki z miękkiego styropianu, igłę do filcowania i wełnę czesankową, a że do jajek znalazła się kura i ją ubrałam w filcowe odzienie. Malować nie potrafię, więc nie wiedziałam czy dam radę zrobić pisanki tą metodą, czy moja wyobraźnia temu podoła, ale jak widać jak na pierwszy raz efekt jest zadowalający:). Niestety skutkiem pierwszego razu jest złamanie pięciu igieł, ale znalazłam swoją metodę i ostatnią igłą udało mi się dokończyć ostatnią pisankę z duszą na ramieniu.
       Pierwsze jajeczko i chyba moje ulubione jest to z dzwoneczkami chociaż maczki też mi się strasznie podobają, ale najfajniejsze jest to, że jajka mają swoją obrończynię czyli kurkę, którą filcowało się bardzo przyjemnie:).
       Powiedzcie co myślicie o tych pisankach:) Myślicie, że są ok? :)
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że Wy też już czujecie atmosferę świąt, ale nie taką związaną ze sprzątaniem tylko rękodziełem właśnie;) Czego bardzo Wam życzę.


12 komentarzy:

 1. Świetne!!! Też mam całą reklamówkę wełny czesankowej, ale w tym roku już nie zdążę z takimi pisankami więc może za rok. Bo efekt super! Bardzo mi się podobają, kurka też śliczna !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Ale faktycznie trzeba trochę czasu poświęcić na ich zrobienie:)

   Usuń
 2. Super zestaw! a nr-em 1 dla mnie jest pisanka z makami;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, mi też się ona bardzo podoba:)

   Usuń
 3. Uważam,że całość powala na kolana :)
  Wspaniałe !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne! Mój faworyt to również pisanka z makami :)

  OdpowiedzUsuń