Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

poniedziałek, 11 maja 2015

Przegląd prasy szydełkowej

Kochani, w tzw. międzyczasie pojawiły się nowe gazetki szydełkowe, więc kilka słów o nich.
1. Mała Diana Extra Kurs Szydełkowania - czytając ten tytuł myślałam, ze znowu jest to gazetka poświęcona słupkom, półsłupkom itd., ale okazało się, że tak nie jest. Chętnie będę do niej zaglądać ponieważ znajdują się w niej też porady dotyczące techniki siatkowej i tunezyjskiej, które nadal są mi obce w praktyce. Uważam, że w naprawdę fajny sposób jest opisana technika siatkowa, która przeważnie była opisywana w gazetkach w postaci szybkiego kursu, tu jest już poświęcone na to więcej czasu, podobnie jak na technikę tunezyjską. Znajdziemy również opis oczek podstawowych, jak i schematy na motywy - na ich wykonywanie i łączenie, a także objaśnienia większości skrótów szydełkowych i symboli. Uważam, że warto mieć ten egzemplarz w domu.
2. Diana Robótki 3/2015 - tradycyjnie wzory na ładne serwetki, które będą ozdobą naszego domu, ale to nie wszystko. W nowej Dianie znajdziemy  również opis jak wykonać szydełkowe obrazki z kwiatów, które mogą być doskonałym prezentem np. na zbliżający się Dzień Matki.
3. Mała Diana lubię szydełkować 3/2015 - dla wielbicieli szydełkowej odzieży, znajdzie się coś ciekawego na czym można zawiesić na dłużej oko. Mi bardzo spodobał się patchworkowy top, do którego wykonania, może się w końcu przymierzę:) Oprócz niego znajdziecie opis na śliczne ażurowe bluzeczki, sweterek w kratkę Vichy, poncho, chustę, słodką tunikę, plecaczek, luźną kamizelkę, a także wzór na bardzo fajną narzuty.
Życzę Wam miłej lektury:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz