Będę wdzięczna jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:)

niedziela, 25 lutego 2018

Współczesne robótki cz. 15 - "Twoje DIY"

Kochani, dziś postanowiłam wrócić do mojego cyku o książkach z tematyką DIY. Co jakiś czas, postaram się pokazać Wam na blog pozycje książek o tematyce szydełkowej i nie tylko. Dziś będzie właśnie to "nie tylko" i zaprezentuję książkę Pani Kasi Ogórek "Twoje DIY".

"Twoje DIY" Kasia Ogórek


Pani Kasia jest znaną w świecie hand-made osobą, która prowadzi bloga o takiej samej nazwie jak jej książka. Na jej blogu można znaleźć wiele różnych inspiracji. Można ją zobaczyć niekiedy w telewizji śniadaniowej, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdzie pokazuje jak wykonać przeróżne dekoracje.
  Wybór książki też nie był przypadkowy, ponieważ chciałabym, abyście obudzili się z zimowego snu i nabrali ochoty na nowe wyzwania:). Ja staram się obudzić z tego zimowego letargu i tworzyć rzeczy nowe, kolorowe.
   Wracając do książki jest ona podzielona na cztery części. Każdy projekt opatrzony jest zdjęciem dekoracji, opisem i zdjęciem produktów potrzebnych do jego wykonania oraz opis wykonania "krok po kroku".


Rozdział 1: Dekoruj w swoim stylu!


Ten rozdział poświęcony jest dekoracjom, które mają upiększyć nasze mieszkanie.
 Znajdziemy tu pomysły: na świecący napis HOME, stroik z hortensji, ramki z talerzyków, kwietnik ombre, kwiatki z  patyczków, zegar donut, lustro na pasku itp. Tak więc, są to różnego rodzaju dekoracje mające na celu oddanie naszym czterem ścianom charakteru i wyjątkowości.

 

Rozdział 2: Zrób to sam - Prezent!


Rzeczy Diy możemy robić nie tylko dla siebie, ale również z myślą o najbliższych nam osobach. Możemy wykonać dla nich jedyne w swoim rodzaju prezenty, które nie są skomplikowane, ale mają największą wartość, bo są wykonane własnoręcznie.
 Znajdziemy tu pomysł m.in. na: kwiatowy monogram, zdjęcie w tamborku, lawendowe mydło, tacę z konfetti, pomponowe kwiatki, podstawkę pod książkę, marynarską torbę itp.


Rozdział 3: Zorganizuj się!


Ten rozdział porusza temat ogólnie pojętej organizacji. Dowiemy się tu jak przechowywać nie tylko artykuły biurowe, ale również biżuterię, zioła czy sztućce.
   Znajdziemy tu pomył m.in. na: puszki na zioła, filcowy koszyk, skrzynkę na sztućce, pojemniki kuchenne, szkatułki serca, betonowy kubek, tacę tablicę, serce z korków itp.
Rozdział 4: Świętuj po swojemu!


Ten rozdział pomoże nam w wykonaniu dekoracji świątecznych. Dotyczy to nie tylko Bożego Nardzenia czy Wielkanocy, ale również ślubu czy Halloween.
  Znajdziemy tu pomysły m.in. na: świeczniki lub wizytowniki w kształcie choinki, drewniany i materiałowy wianek wielkanocny, obrazek love, świeczniki adwentowe, koszyczki dynie, zająca z mchu itp.

Ogólnie mówiąc jest to bardzo ładnie wydana książka o tematyce "zrób to sam". Widać, że autorka włożyła dużo pracy w tę książkę.
  Pokazane projekty są naprawdę w miarę proste i osiągalne dla każdego z nas, co sprawia, że książka może być dobrym prezentem dla kogoś kto lubi zrobić coś własnymi rękami.
  Jeśli chodzi o tematykę książki, ukazane dekoracje są ciekawe i dość atrakcyjne. Część z nich jest faktycznie pomysłem autorki, a część to przełożone na nasz język projekty, które już kiedyś widziałam na zagranicznych stronach. Mimo to, książkę warto posiadać w swojej biblioteczce, korzystać z niej i tworzyć rzeczy na specjalne okazje jak i do użytku własnego:).2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa książka szczególnie dla miłośników wszelkiego rodzaju DIY. Powrót do Twojej biblioteczki, to boleść dla mojego portfela, ale radość dla oczu, dlatego czekam z niecierpliwością na kolejne prezentacje :) #dobrykomentarz

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Spokojnie, nie masz się czego obawiać:) Mam kilka książek w zanadrzu, ale zanim je opiszę trochę minie:)

      Usuń