Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

piątek, 19 maja 2017

Współczesne robótki cz. 9 - " Ptaki, motyle i inne zwierzątka"

Nie wyobrażam sobie lepszej okazji niż dzisiejszy, piękny, słoneczny dzień na opisanie takiej książki:) Dziś przedstawiam Wam:

"Ptaki, motyle i inne zwierzątka - 75 modnych wzorów - ozdoby na szydełku i drutach"
 Lesley StanfieldJuż sama okładka zachęca nas do zajrzenia do środka. A co w środku? Same dobroci:)

Książka dzieli się na cztery rozdziały:

1. ZANIM ZACZNIESZ

Jak to na początku książki bywa, mamy podstawowe informacje, które przydadzą się w trakcie wykonywania projektów. Dowiemy się co nie co o akcesoriach, symbolach i skrótach oraz o terminologii i pielęgnacji robótek. Mamy tu również krótkie kursy dziergania na drutach i szydełku. Nie są one typową nauką dziergania, a jedynie przypomnieniem podstawowych splotów, które okażą się przydatne. 

2. KATALOG

Jest to zbiór zdjęć wszystkich projektów zawartych w książce. Są to różnorodne i barwne projekty kwiatów, owoców, ptaków, motyli, pszczół itp. Są one podzielone tematycznie np. rabatka, wiosenne rozmaitości, morski brzeg itp. Pod każdą robótką znajdziemy numer, dzięki czemu z łatwością znajdziemy opis wykonania w kolejnej części książki. 3. INSTRUKCJE

Rozdział podzielony jest na dwie części - druty i szydełko. W pierwszej kolejności opisane są projekty na druty. Każdy projekt posiada zdjęcie i odpowiedni opis. Opis to potrzebna przędza, dodatki i instrukcje wykonania, czasem wsparte graficznymi rysunkami, które pomagają nam wykonać dany projekt. Wzorów na druty mamy 35 i znajdziemy tu np. wzór na: sikorkę, gołębia, rusałkę pawika, koralowiec, muszlę, szproty, liście klonu, liście czarnego bzu, maliny czy topoli, pszczołę, trzmiela, muchomora itp. Kolejne 30 wzorów, poświęcone jest szydełkowaniu. Podobnie jak było to przy wzorach na druty, każda robótka posiada zdjęcie z numerem katalogowym oraz opis zawierający potrzebną przędzę, dodatki i opis wykonania. Tutaj w niektórych przypadkach pojawiają się obok opisów wykonania, również graficzne schematy. Wśród wzorów znajdziemy opis wykonania np. na: gołębie pióro, gniazdo z piór lub słomy, bielinka, cytrynka, sardynki, ukwiał, naparstnicę, kłos, wonny groszek, stokrotki, liście koniczyny, dębu czy truskawki, oliwki, czerwoną paprykę, kukurydzę, dynie, jabłko, ślimaka, biedronkę, ważkę, borowika, gwiazdki śniegu itp. 
4. PROJEKTY

Jest to kilka propozycji podpowiadających nam jak możemy wcielić w życie wykonane projekty. Mnie się bardzo podobają. :)


Mam nadzieję, że spodobała się Wam ta książka. Ja kupiłam ją na wyprzedaży za 12 zł i uważam to za dobrą inwestycję. Książka to przede wszystkim gratka, dla tych co potrafią robić i na drutach i na szydełku. Chyba bardziej letniej propozycji nie znajdziecie:). 
8 komentarzy:

 1. Oo świetna książka!Już wypatrzyłam kilka fajnych wzorów ;P
  Będę musiała na nią zapolować ;P

  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto:) Również pozdrawiam;)

   Usuń
 2. Mam tą książkę :))) Jest super - mam motywację, aby więcej nauczyć się na drutach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja żałuję, że nie umiem nic robić na drutach. Ale kiedyś, kto wie:)

   Usuń
 3. Mój portfel bardzo nie lubi tej serii wpisów ;) gdybyś zajrzała do mnie na półki, to byś pomyślała, że jesteś u siebie :P sukcesywnie dokupuję kolejne pozycje :D gdybym umiała robić na drutach, t pewnie dzisiaj poleciałoby kolejne zamówienie hehe

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna pozycja :). Rzadko można spotkać wzory na takie drobiazgi wykonane na drutach, a tutaj widzę śliczne muszelki, cytrynę czy maliny.

  OdpowiedzUsuń