Będę wdzięczna jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:)

piątek, 26 maja 2017

Współczesne robótki cz. 10 - "Szydełko - obrusy, serwetki, ozdoby"

Dzisiejsza pozycja może Was zaskoczyć, ponieważ jest to nowość jaka pojawiła się całkiem niedawno. Nie przedłużam więc i zapraszam Was na prezentację:)

"Szydełko - obrusy, serwetki, ozdoby" 
Praca zbiorowaKsiążka nie ma jednego autora, ponieważ pokazane są tu projekty, pochodzące od różnych autorów. Książka zawiera oryginalne, kolorowe i modne wzory, które mają nawiązywać do mandali. Jest idealna dla miłośników kolorów, barw i na dodatek jest idealna na lato.
   Książka zawiera 27 projektów serwet, serwetek i dekoracji, a każdy wzór jest dokładnie opisany, zawiera graficzną prezentację wzoru oraz zdjęcie gotowej robótki. Projekty są kolorowe i bardzo zachęcające.    Każda ozdoba posiada swoją nazwę. Projekty są również podzielone na rozdziały w zależności od Twórcy projektu. Krótko je omówię, a zdjęcia powiedzą same za siebie:

 * ARNE I CARLOS - kolorowe i wielobarwne serwetki w małym i większym rozmiarze.
* KRISTEL SALGAROLLO - przepiękne serwetki i obrus w pięknych kolorach. Serwetki duże i małe i nie koniecznie okrągłe. Dodatkowo ozdoba na okno i naszyjnik na szyję oraz kolczyki.
* CAMILLE - okrągłe, barwne serwetki z nastawieniem na wzory ażurowe.
* JESSICA - podobnie jak u Camille.
* ROBÓTKI POZOSTAŁYCH AUTOREK - rozdział pełen serwetek w różnych przechodzących barwach, zarówno tych bardziej kontrastowych jak i stonowanych. Dodatkowo 2 projekty na łapacze snów. Serwetki są mniej lub bardziej ażurowe i w różnych rozmiarach.
Zaletą tej książki jest to, że zawiera ona projekty o różnych stopniach trudności. Poradzi sobie z nimi nawet osoba stawiające swe pierwsze kroki w szydełkowaniu. Schematy są wyraźne, kolorowe i czytelne.

Na końcu książki dosłownie dwie strony o technice szydełkowej z opisem wykonywania podstawowych splotów. Projekty opierają się głównie na podstawowych splotach, ale dzięki zastosowanym połączeniom kolorystycznym wyglądają rewelacyjnie. Polecam:)


10 komentarzy:

 1. Kolejna bardzo fajna książka. Projekty są oryginalne i takie kolorowe co na prawdę rzadko się spotyka szczególnie w starszych pozycjach. Pozdrawiam :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bardzo się ucieszyłam jak zobaczyłam tyle koloru w jednym miejscu:)

   Usuń
 2. Super książka!
  Projekty od KRISTEL SALGAROLLO w szczególności obrus ,cudne ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka - taka idealna dla mnie, osoby lubiącej kolory i takie żywe wnętrza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Twój portfel nie będzie miał do mnie żalu:)

   Usuń
 4. Ale piękne obrusy - takie kolorowe! Nie miałam okazji jeszcze takiego zrobić niestety...

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolorowy obrus to jest to :)
  Można się do obrusów przekonać :) jeśli się za nimi nie przepada ;)

  OdpowiedzUsuń