Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

czwartek, 13 kwietnia 2017

Współczesne robótki cz. 6 - "Biżuteria tekstylna"

Dziś książka nie szydełkowa, ale równie ciekawa jeśli chodzi o jej zawartość. Choć i dziergany projekt znalazł w niej również miejsce.

"Biżuteria tekstylna - 25 projektów z jedwabiu, wstążek, guzików i koralików" Teresa SearleJest to ładnie wydana książka, pełna wielu zdjęć poglądowych, aby prawidłowo wykonać zawarte w niej projekty. Książka zawiera trzy główne rozdziały:1. Techniki - jest to rozdział poświęcony wiadomościom wstępnym , jakie powinniśmy posiadać przed zabraniem się do wykonywania projektów. Dowiemy się jakie są nam potrzebne materiały, narzędzia oraz wskazówki dotyczące szycia, zdobienia i wykańczania biżuterii. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się pod każdym projektem.
2. Projekty - zasadnicza część książki, gdzie znajdziemy różne projekty z wykorzystaniem różnych materiałów, guzików i koralików, ale także sposobu ich łączenia ze sobą.  Każdy projekt pod nazwą posiada wypisane wszystkie potrzebne materiały i narzędzia, a następnie wypunktowany opis kolejnych kroków do wykonania projektu. Jeśli jest potrzebny jakiś ścieg, znajdziemy opis jego wykonania.
  Bardzo fajnym elementem tej książki są liczne zdjęcia, które są bardzo przydatne do podejrzenia jak dany etap powinien wyglądać.
  Z pomysłów znajdziemy tu m.in. pas ze storczykami, wiktoriańska obróżka i bransoletka, futerał na iPoda, broszka z wyszywanymi kwiatami, bransoletki z guzików czy naszyjniki z kwiatów itp. Jedynym projektem dzierganym jest wykonanie broszki.3. Wykroje - rozdział zawiera potrzebne do niektórych projektów wykroje, które czasem trzeba powiększyć.
Ja tę książkę kupiłam przy okazji zamawiania innych książek przez internet za około 14 zł. Najlepiej jest szukać w tanich księgarniach internetowych. W dużych księgarniach cena waha się od 19-26 zł, a można znaleźć taniej.

4 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa propozycja, ale odetchnęłam z ulgą, że nie szydełkowa :D póki co się za inne dziedziny nie łapię ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie chciałam już narażać na koszty przed świętami :) Ale spokojnie będzie jeszcze o szydełkowaniu:)

      Usuń