Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

sobota, 21 listopada 2015

Listopadowy przegląd prasy

Chyba zaczyna mi się udzielać świąteczny nastrój coraz bardziej, bo w końcu udało mi się usztywnić część ozdób świątecznych. Przyznam szczerze, że idzie mi to jak przysłowiowa krew z nosa, ponieważ usztywnianie nie należy do moich ulubionych zajęć. Wygląda to mniej więcej tak: przyjemność z szydełkowania, mniejsza przyjemność z blokowania nitek, leżakowanie robótki, mało przyjemne usztywnianie;) Podejrzewam, że nie tylko u mnie to tak wygląda. No dobrze, ale przejdźmy do tematu postu, czyli opiszę Wam co znalazłam ostatnio w kiosku.
1. Anna Robótki - bardzo przyjemny numer dla wielbicieli szydełkowych serwetek. Przeglądając ten numer większość robótek podoba mi się i myślę, że przyjemnie się na nie patrzy jak i przyjemnie byłoby je wyszydełkować. Temu numerowi przewodzi temat patchworku i faktycznie większość serwetek wykonana jest z elementów. Ten numer jest dość kolorowy, a serwetki od prostych po bardziej skomplikowane, ale myślę, że każdy kto szydełkuje na poziomie średnio zaawansowanym poradzi sobie z nimi bez problemu. Zajrzyjcie do tego numeru, bo myślę, że znajdziecie w nim coś dla siebie. 

(zdj. bpv.pl)

2. Mała Diana extra - Czapki - kupiłam ten numer licząc na nieco więcej niż prezentuje nam ten numer. Niestety jeśli numery są łączone ze wzorami na druty, to wzorów na szydełko jest bardzo mało, albo w większości łączone są dwie techniki za jednym razem czyli trochę szydełkowania, a potem trochę dziergania. Modele tych czapek są naprawdę fajne, ale nie są również bardzo powalające i wymagałam od tego numeru nieco więcej. Aczkolwiek uważam, ten numer  za świetny dla osób, które potrafią zarówno dziergać na drutach jak i szydełkować. Jednak kolejna moja uwaga, wydaje mi się, że modele dziergane są bardziej interesujące niż te szydełkowe. Przy zakupie tej gazetki przejrzyjcie ją dokładnie czy trafia ona w wasze gusta;) 


(zdj. bpv.pl)

3. Szydełkiem i na drutach nr 3/2015 - kupiłam ten numer z myślą, że jest to nowe wydanie. Gdy w domu spojrzałam na numer wydania, okazało się, że jest to numer, który zalegał w kiosku, ale nie żałuję zakupu. Pewnie tego numeru nie kupicie na bieżąco, ale może gdzieś na niego natraficie tak ja ja. Podobają mi się wzory serwetek z rozetkami i chyba dlatego zwróciłam uwagę na ten numer. Znalazłam tam też wzór na dwie fajne torebeczki szydełkowe, które to wzory mogą mi się przydać. Poza tym numer obfituje w klasyczne wzory i jak zawsze przewaga wzorów szydełkowych nad tymi, które wykonuje się na drutach. 


(źródło: http://allegro.pl/szydelkiem-i-na-drutach-nr-3-2015-nowy-egzemplarz-i5789739397.html)

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu:) 

2 komentarze:

  1. Nie mam tych gazetek, ale chyba skuszę się na Czapki. Może przypomnę sobie, jak się robiło na drutach, a jak nie, to mamę poproszę o zrobienie jakiejś czapki :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dla mnie druty to istna czarna magia;) Ale teraz wiadomo po kim masz talent;)

      Usuń