Będę wdzięczna jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:)

piątek, 24 lutego 2017

Współczesne robótki cz. 3 - "Piękne kwiaty - 100 modnych wzorów"

Skoro mamy już przedwiośnie,trzeba zacząć intensywnie myśleć o wiosennych dekoracjach i motywach. Dlatego dziś chciałabym Wam zaprezentować książkę, która nawiązuję do tego tematu. Mimo, że w połowie są w niej zawarte wzory na druty, a nie na szydełko to i tak zdecydowałam się ją kupić, bo warto:).

"Piękne kwiaty - 100 modnych wzorów - ozdoby na szydełku i drutach" Lesley Stanfield
Książka dzieli się na cztery rozdziały:

1. Zanim zaczniesz

Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o potrzebnych przyborach i materiałach oraz o symbolach i skrótach zarówno szydełkowych jak i tych potrzebnych przy robótkach na drutach. Ponadto mamy tutaj podstawy robótek na drutach i szydełkowych, a także informację dotyczące pielęgnacji i konserwacji robótek.
2. Katalog

Jest to kolekcja wszystkich robótek jakie zawarte są w książce. Przy każdym zdjęciu znajduje się numer wzoru, który ułatwia nam jego wyszukanie w następnym rozdziale. Nie ma tutaj podziału na robótki na drutach i na szydełku, ale sprawne oko nie będzie miało z tym problemu.
   Katalog dzieli się na trzy części. Największa z nich to kwiaty, gdzie również pojawiają się wzory na motylki. Kolejne części dotyczą liści oraz warzyw i owoców.


3. Instrukcje techniczne

Każda z technik podzielona jest na stopień zaawansowania i tak mamy wzory podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane.
Jeśli chodzi o druty wśród wzorów podstawowych mamy np. maka polnego, marchewkę, chryzantemę, żołędzie, tulipana, malwę, goździka itp.
Wśród średniozaawansowanych np. czereśnie, liść cytrusowy, biedronkę, kwiat cytryny i cytrynę, lawendę, dzwonek, różę, jeżynę itp., a wśród wzorów zaawansowanych mamy np. piwonię, słonecznik, różę herbacianą, szparagi itp.   Wzory szydełkowe podzielone są w ten sam sposób i tak wśród wzorów szydełkowych podstawowych mamy np. jaskier, chryzantemę, różę stulistną, niezapominajki, ogórecznik, liść koniczyny, jemiołę itp..


We wzorach średniozaawansowanych np. konwalia, barwinek, winogrona, brodziszek, oset, dzika róża, rzodkiewki, narcyz, rusałka admirał, rumianek, liść bluszczu, paproci czy miłorzębu itp., a wśród wzorów zaawansowanych mamy aksamitkę, gerbera, żonkil, żołądź, liść figowca, strączek grochu, kamelię, zwinięta róża, fuksję, figę, fiołka itp.. W przypadku wzorów na druty mamy same opisy, a jeśli chodzi o wzory szydełkowy posiadają one zarówno opis jak i wzór graficzny. Poza tym, przy każdym wzorze podana jest potrzebna przędza oraz numer projektu w katalogu.

4. Projekty

W tej części znajdziemy kilka propozycji na wykorzystanie zawartych w książce projektów do ozdobienia różnych przedmiotów. Kwiaty mogą ozdabiać np. torebki czy pamiętnik, a szparagi mogą być dekoracją stołu.Książkę kupiłam chyba z dwa lata temu w Lublinie i zapłaciłam za nią 12,9 zł. Obecnie nie ma jej już w wielu punktach sprzedaży, a jej cena waha się od ok. 10 do 26 zł. 

10 komentarzy:

 1. Jeny!!! Ale kusisz, ale tym razem się powstrzymam, ze względu na te druty :D ale książka bardzo fajna, nie powiem, chciałabym ją mieć, ale już jedną kupiłam w tym miesiącu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz robić listę zakupów na następny miesiąc:) Pochwal się jaką kupiłaś:)

   Usuń
 2. OOO i taką mogę kupić właśnie ze względu na druty :)One są moją mocniejszą stroną :) Buziaczki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz może pozycja idealna dla Ciebie:) Ja niestety nie potrafię nic a nic na drutach:)

   Usuń
 3. Mam i często z niej korzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Coraz mniej miejsc gdzie można je kupić. Trzeba się pośpieszyć:)

   Usuń
 5. Kolejna fantastyczna książka z Twojej biblioteczki. Chciałabym ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już coraz mniej miejsc gdzie można ją kupić, więc trzeba się pośpieszyć:)

   Usuń