Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

środa, 1 lutego 2017

Przegląd prasy - luty 2017

Mam dla Was 5 pozycji, które prezentują się raz lepiej raz gorzej. Zacznę od nowości dla szydełkowiczów jaka pojawiła się w kioskach.

1. Simply Crochet - jest to nowa pozycja jaką od dziś możecie kupić w kioskach i baaaardzo mi się podoba. Niestety długo trzeba czekać na takie fajne i ciekawe wydania.
     Jeśli pamiętacie, kiedyś pojawił się jednorazowo numer " Łatwe szydełko" i ten numer jest utrzymany w bardzo podobnym tonie. Numer jest różnorodny, bo skupia się na różnych tematach. Znajdziemy tu pomysły na szydełkowe sweterki i bluzki, słodką lalę, ażurowe szaliczki, torbę na zakupy itp.
    Jest tu już bardzo wiosennie i wielkanocnie. Z wielkanocnych ozdób mamy np. ocieplacze na jajka w kształcie zajączków, kurkę na jajka, podkładkę jajko czy kurczakowe łapki kuchenne. Ale to co wymieniłam do tej pory to nie jest wszystko:).
   Każdy wzór posiada opis bardzo podobny do tego, który znajduje się np. w wydaniu specjalnym Mollie o szydełkowaniu. Mamy podane jakiej włóczki potrzebujmy i ile, jakie są nam potrzebne sploty i jakiego szydełka musimy użyć. Poza tym zawarte są niezbędne informację np. dotyczące wymiarów, a czasem rysunki pomocnicze.
   Nie ma tu schematów, a opisy wykonania.  Dodatkowo mamy tu poradnik o podstawowych splotach jakie potrzebne są do wykonania projektów. Ten numer nawiązuje również do szydełkowania tunezyjskiego i zawiera opis podstaw tej techniki.
Numer jest naprawdę dobry i mogę polecić z zamkniętymi oczami:).

zdj. bpv. pl 
2. Sabrina Robótki 1/2017- pierwsze w tym roku wydanie Sabriny prezentuje się nawet dobrze.    Podobają mi się zawarte w niej wzory na serwetki. Głównie są to serwetki ażurowe.
     Kolory w jakich zostały wykonane sprawiają, że ogląda się ten numer lekko i nabiera się ochoty na wyszydełkowanie któregoś wzoru:).
   Mamy tu również małe nawiązanie do Wielkanocy w postaci pięciu schematów na szydełkowe pisanki. W sumie numer oceniam pozytywnie.

zdj. bpv.pl
3. Szydełkowanie 2/2017 - Wiosna i Wielkanoc - niestety z bólem serca muszę powiedzieć, że ten numer jest bardzo średni. Zdjęcia mało nowoczesne, a i mało oryginalne.
   Numer głównie nastawiony jest na serwetki i bieżniki. Najbardziej podobają mi się te z motywem tulipana i pisanek, a reszta jest dość tradycyjna i wydaje mi się, że w innych gazetkach były już podobne wzory. Znajdziemy  tu trochę wzorów na szydełkowe pisanki, ale też nie są one zachwycające. Poza tym są też wzory na kurki, kurczaczki i zajączki. Zajrzyjcie przed zakupem, ale mam wrażenie, ze powiało trochę nudą niestety.

zdj. bpv.pl
4. Sabrina Wydanie Specjalne 1/2017 - Wielkanocne szydełkowanie - to wydanie można uznać za dobre. Na pewno jest lepsze od poprzedniego, bo więcej mamy wzorów z motywami świątecznymi.       Znajdziemy tu wzory na szydełkowe pisanki, zajączki, firanki i zazdrostki z motywami wiosennymi, a także kwiatowe ozdoby na koszyczek czy ręcznik.
   Pozostałe wzory to głównie serwetki. Dość fajnym motywem są łapki kuchenne w postaci zielonych żabek.
  Zajrzyjcie do tego numeru przed zakupem. Jak na razie wciąż brakuje mocnego i dobrego wydania wielkanocnego w tym roku.

zdj. bpv.pl
5. HANDMADE MAGAZYN - Wiosna i Wielkanoc - jest to magazyn o szyciu, ale bardzo mi się spodobał. Mając w planach jakieś tam marzenia związane z nauczeniem się szyć,to kupuję ten magazyn na zaś:).
  Pomysły są fajne. Już sama okładka z zajączkami zachęca do zajrzenia do środka. Znajdziecie tu fajne dekoracje z kratą do kuchni czy pomysły na wykonanie akcesoriów do ogrodu. Podoba mi się również kolorowa owieczka jako poduszka lub aplikacja. Bardzo fajne wydanie. Jeśli umiecie szyć to zajrzyjcie do niego koniecznie:)

zdj. bpv.pl8 komentarzy:

 1. Kusi mnie pierwsza i ostatnia :) Muszę się koniecznie wybrać do kiosku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Simply Crochet kupiłam wczoraj i jestem z niego bardzo zadowolona. Jest w tej gazetce sporo rzeczy, które wpadły mi w oko i pewnie część z nich zrobię :). Podobnie jak Ty nie szyję, ale pewnie i to wydanie kupię bo może jakiś pomysł kiedyś wykorzystam :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też się bardzo podoba:) HANDMADE też jest fajny, bo faktycznie można się nim zainspirować;)

   Usuń
 3. Simply Crochet mnie zainteresowała :) muszę przeszukać lokalne sklepiki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam:) Naprawdę fajne wydanie jak na opisy:)

   Usuń