Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

niedziela, 28 lutego 2016

Przegląd prasy cz. 3

Luty w odróżnieniu od stycznia jest mniej urodzajny w prasę szydełkową, ale pojawiły się dwa nowe numery, które mogą Was zainteresować.
1. Mollie potrafi nr 2/2016 - mnie urzekła już sama okładka. Bardzo fajny pomysł na zrobienie osłonki na doniczkę, ale myślę, że nie nadaje się ona tylko na Wielkanoc, ale może ozdabiać nasze mieszkanie cały rok:).
   Szydełkomanaiaków na pewno zainteresują również wzór na kolorowe serwetki czy fajny, pastelowy komin z szybkich do wykonania elementów. Mnie ogólnie podoba się cała zawartość tego numeru.          Możemy tu również znaleźć jak wykonać sploty z użyciem naszych palców, a potem z tak wykonanego sznurka zrobić dekorację na ścianę. Poza tym ten numer porusza też tematykę haftu i z tego też powodu znajdziecie tu kurs haftu krzyżykowego.
   Dla kreatywnych polecam fajne pomysły na ozdobienie trampek, wykonanie kołnierzyka czy uszycie fajnej kamizelki. Mnie również bardzo zainteresowały i spodobały się dwa pomysły dotyczące ozdobienia pościeli farbkami do tkanin, która wygląda naprawdę rewelacyjnie po ozdobieniu, a także metamorfoza starego krzesła, które po przemianie wygląda naprawdę pięknie  w nowej turkusowej odsłonie.
  Zajrzyjcie do tego numeru, bo widać, że wiosna przyniosła nam magazyn z bardzo fajnymi inspiracjami.


(źródło: ulubionykiosk.pl )
Tutaj możecie przejrzeć numer: https://ulubionykiosk.pl/demo/106-mollie-potrafi

2. Szydełkiem i na drutach nr 1/2016 - moim zdaniem numer na który, można zwrócić uwagę z następujących powodów: fajny wzór na jajko wielkanocne, które widzicie już na okładce tytułowej.
   Po drugie wzór na szydełkowy puf, narzutę i ...kaktusa:). To są moi faworyci tego numeru, którzy mogą zwrócić też waszą uwagę:) Mogłabym do nich w sumie jeszcze zaliczyć schemat na koszyczek, który może nam się przydać z okazji nadchodzącej Wielkanocy.
   Pozostałe wzory i schematy to tradycyjnie serwetki i obrusy, ale takie nawet całkiem, całkiem:).


(źródło: http://www.makler.wroclaw.pl/index.php?p=729 )

2 komentarze:

  1. No tak, miałam nie kupować Mollie, ale tak zachęcasz, że muszę się skusić :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że dla Ciebie wprost idealny numer:)

      Usuń