Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

piątek, 19 lutego 2016

Przegląd prasy cz. 2

Gdy widzę to co się dzieję za oknem, zaczyna mnie to przerażać. Nie mam ochoty nawet na chwilę wychodzić na tą dziwną aurę, która jest za oknem. Sprzyja to jedynie chęci na dobrą kawę i lekturę, a więc zaczynamy:) 
   Kilka słów o tym co zakupiłam ostatnio w kiosku:
1. Sandra extra - Szydełkowe trendy - Wiosenna kolekcja - przyznam szczerze, że bardzo wiosenna i fajna kolekcja odzieży szydełkowej na już szybko zbliżającą się wiosnę. Przedstawione modele są lekkie, ażurowe i pełne kolorów. Głównie górują tu sweterki i tuniki, ale znajdziemy też kilka sukienek. 
     Przyznam szczerze, że te modele nie wyglądają na bardzo skomplikowane, więc może ten numer przekona mnie żeby w końcu spróbować zrobić coś dla siebie. Moim faworytem jest fajny sweter z kolorowych kwadratów, które musicie koniecznie zobaczyć:) Zajrzyjcie, bo znajdziecie tu naprawdę fajne modele, a jeśli też nie umiecie jak ja robić szydełkowej odzieży, może ten numer też Was zachęci do tego:) 


( zdj. bpv.pl )


2. Crafty - magazyn dla kreatywnych - jak dla mnie bardzo fajny numer dla osób kreatywnych, gdzie możecie znaleźć pomysły z różnych dziedzin hand-made. Z szydełkowania nie jest tu za wiele, bo znajdziecie  tu tylko wzór na dywanik w kształcie gwiazdki. 
     Najwięcej w tym numerze mamy do czynienia z szyciem, ale mimo wszystko podoba mi się ten numer. Można dowiedzieć się jak zrobić fajnego barana z masy solnej, biżuterie sutasz-ową, a także znaleźć wzory na ozdoby z takich dziedzin jak scrapbooking, quilling, beading itp.
    Numer głównie nawiązuję do tematu Wielkanocy, ale podoba mi się, ze znajdziemy tu również przepisy kulinarne. 
     Patrząc na te wszystkie modele do szycia, coraz intensywniej myślę o zakupie maszyny do szycia:) Jeśli macie niespokojną, artystyczną duszę, zajrzyjcie do tego numeru, bo można znaleźć fajne inspiracje. 


( zdj. www.burdiamedia.pl)

3. Burda - Szycie jest łatwe - magazyn mało szydełkowy, ale jak Wam wspomniałam zastanawiam się nad zakupem maszyny do szycia i stwierdziłam, czy ją kupię czy nie warto by było zagłębić się w tą wiedzę, bo czasem się przydaję. Magazyn ma się ukazać w czterech numerach, w których zgłębimy tajniki szycia. Jeśli macie więc w planach rozpocząć przygodę z szyciem, może ten numer jest dla Was. 
     Uważam, że przyda mi się również do mojego szydełkowania, ponieważ w fajny sposób opisane jest jak zdejmować w miary, więc na upartego jakieś powiązania znaleźć można. A i wiedza na temat materiałów i nici może być przydatna:) 
    Może Was zainteresuje ten magazyn, jego koszt to 12,99 zł. 


2 komentarze:

  1. Miałam zakupić "Szycie jest łatwe", ale jednak zrezygnowałam. Mam fajne stare książki o szyciu :) A "Crafty" mam i bardzo podoba mi się zawartość :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podpowiedz mi tytuły co masz fajnego o szyciu:) Chętnie poszukam czegoś w antykwariatach w tej tematyce;)

      Usuń