Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

piątek, 8 stycznia 2016

Styczniowy przegląd prasy szydełkowej

Początek stycznia okazał się bardzo obfity jeśli chodzi o prasę szydełkową, więc zapraszam Was na małą recenzję gazetek:)
1. Mała Diana Extra nr 1/2016 - Chusty na szydełko - bardzo fajny numer ze wzorami chust i wydaje   mi się, że zawartość nieco bogatsza i bardziej ciekawa od zeszłorocznego wydania z tego       wydawnictwa, gdzie również były wzory na chusty. W tym numerze każdy znajdzie coś dla siebie   od chust wykonywanych z elementów, a także od ciepłych po delikatne ażurowe. Zachęcam Was do  zajrzenia do tego numeru, bo  naprawdę warto. 


(zdj. bpv.pl)

2. Diana Robótki nr 1/2016 - Kolorowe motywy, pajęcze sploty - dziwna zagadka z tymi pajęczymi splotami o których jest informacja na pierwszej stronie tej gazetki:) Wydaje mi się, że chodzi o te wszystkie ażurowe i delikatne sploty, które są zawarte w tym wydaniu. Faktycznie fajne wzory na serwetki, ale nie tylko, bo w tym numerze zaczynamy pomału czuć, że nadchodzi Wielkanoc, bo znajdziemy tu też kilka wzorów na szydełkowe pisanki oraz na wykorzystanie elementu szydełkowego - african flower. 


(zdj. bpv.pl) 

3. Diana Robótki Extra - Szydełkowe skarpetki - jak sama nazwa wskazuje, mamy tu wzory na przeróżne skarpety - krótki, długie, dla dzieci, dla dorosłych, a nawet filcowe, które chyba najbardziej mi się podobają. W numerze znajdziemy również kurs szydełkowania skarpet, aczkolwiek ja z tego sposobu nie za bardzo korzystałam przy robieniu skarpet, wydaje mi się, że nie do końca wszystko jest zrozumiałe. Może to tylko moje odczucie, a Wy sobie z tym świetnie poradzicie. :)


( zdj. bpv.pl )

4. Moje Robótki nr 1/2016 - ten numer prezentuje ładne i eleganckie wzory na serwetki i obrusy szydełkowe, które wyglądają pięknie, ale również są bardzo precyzyjne i czasochłonne. Polecam te wydanie zwłaszcza tym, którzy lubują się w serwetach szydełkowych wykonanych z motywami ananasów lub misternej pracy łączenia z elementów. 


( zdj. http://allegro.pl/moje-robotki-1-2016-szydelko-frywolitki-i5901974588.html )

5. Robótki Ręczne Extra 1/2016 - ten numer podobnie jak poprzednia gazetka, to również klasyczne serwetki z motywów lub  nie. Wzory są naprawdę ładne, ale bardzo pracochłonne, polecam te wydanie bardziej zaawansowanym szydełkowiczom. Czasami klastyczne wzory, też potrafią zaskoczyć i tak jest dla mnie w tym numerze. Znalazłam tam wzór na fajną serwetkę, niby klasyka, ale ma to coś;).( zdj. http://www.makler.wroclaw.pl/index.php?p=713 )

6. Wena design 1/2016 - nie kupuję tej gazetki regularnie, ale jest kilka powodów, że się na nią skusiłam. Znajdziemy w niej kilka projektów szydełkowych m.in. na szydełkowe owoce, na obrazek, osłonkę na kask narciarski, ozdobne bordiury na poduszki czy słoiczki czy szydełkowe serduszko. Skusił mnie również pomysł na wyszywane poduszki czy na wykorzystanie obszytych kwadratów jako obrus lub narzutę. Znajdziemy też tu m.in. kurs na wykonanie storczyków z rajstop czy róż ze wstążek. 


( zdj. http://wena-design.pl/biezacy.html ) 
 
To było by tyle na dzisiaj, pozdrawiam Was bardzo serdecznie;)

6 komentarzy:

 1. NIe mam talentu do takich robótek :) Jak kupiłam włóczkę to do tej pory siedzi bo nie wiem jak się za nią zabrać ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Ci filmiki na YouTube AniCrochet, masz tam wszystko wytłumaczone od podstaw:) Ja się na nich uczyłam:)

   Usuń
 2. Kupiłam wczoraj gazetkę z chustami, muszę przyznać, że bardzo fajna. Natomiast ta ze skarpetkami, to mam wrażenie, że część wzorów powtarza się z zeszłorocznej albo sprzed dwóch lat. Muszę odszukać, bo wtedy kupiłam i jeszcze raz przejrzeć :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Troszkę inne, ale w sumie wszystkie bardzo podobne;) Ale co nowego mogą w sumie wymyślić:)

   Usuń
 3. Oglądałam te gazetki i nie skusiłam się na żadną. Zerknę jeszcze do "Weny", może tam coś znajdę ciekawego :)

  OdpowiedzUsuń