Będę wdzięczna jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:)

czwartek, 14 stycznia 2016

Przegląd prasy szydełkowej nr 2

Ten miesiąc naprawdę obradza w prasę  hand-made'ową i jest naprawdę w czym wybierać. Wczoraj w moje ręce trafiły dwa nowe wydania z wydawnictwa BPV:

1. Sabrina Robótki Extra - Szydełkowe dekoracje na Wielkanoc - przyznam szczerze, że po tytule spodziewałam się więcej jakiś "duperelek" do zrobienia, a nie tylu serwetek. Co prawda serwetki są kolorowe i nawiązują do barwnej Wielkanocy, ale ja liczyłam na więcej pisanek, kurczaków, koszyczków itp. Nie jest to zły numer, bo sama okładka mnie zachęciła i zamierzam się na te kury, ale czegoś mi w tym numerze brakuje. Jeśli chodzi o wzory na pisanki, to faktycznie pojawiają się nowe wzory, których wcześniej nie spotkałam. Z dekoracji mamy głównie tytułowe kurczaki i zajączka, pozostałe wzory to głównie serwetki itp. Zanim kupicie ten numer zajrzyjcie czy znajdziecie to tam czego szukacie;).


( zdj. bpv.pl )

2. Szydełkowe serwetki nr 1/2016 - nowa pozycja w wydawnictwie BPV dla wielbicieli szydełkowych serwetek. Jak dla mnie nawet nie zła pozycja, choć nie wiem jakie Wy odniesiecie wrażenie, ale mam takie wrażenie, że niektóre z tych wzorów powtarzają się we wcześniejszych gazetkach. Myślę, że ta pozycja nadaje się już dla średnio zaawansowanych, a i Ci którzy znają podstawowe sploty też powinni znaleźć tam coś dla siebie. Zajrzyjcie przed zakupem czy wzory trafiają w wasze gusta;). 


( zdj. bpv.pl ) 

Pozdrawiam:) 

6 komentarzy:

 1. Sabrinę właśnie kupiłam i na 100% zrobię kury z okładki ;). Bardzo podoba mi się tez na 2 stronie zając z kurą. Pisanek mam dosyć z ubiegłego roku, a kurczaków brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja właśnie też zamierzam się na kurczaki:) W sumie kurki i zajączki mam, pisanki też, serwetki z zajączkami, więc cóż robić na Wielkanoc?;)

   Usuń
 2. Może skuszę się na pierwszą gazetkę. Muszę jednak ją przejrzeć najpierw :D

  OdpowiedzUsuń
 3. A Burda też jest szydełkowa, czy to już tylko zwykłe szycie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie spotkałam się z jednym numerem i nic nowego od nich nie widziałam. Sama zastanawiam się czy był to jednorazowy numer o szydełkowaniu, czy będą to ciągnąć dalej.

   Usuń