Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

środa, 20 stycznia 2016

Przegląd prasy szydełkowej nr 3

Za oknem pada śnieżek, a ja przy dobrej herbatce chciałabym opowiedzieć o dwóch nowościach jakie pojawiły się w prasie:)

1. Szydełkowanie - Wielkanoc - klasyka szydełkowych ozdób, gdzie znów mam wrażenie, że widziałam je we wcześniejszych gazetkach. Standardowo większą część tych numerów stanowią serwetki i obrusy, ale podobają mi się dwa wzory na zazdrostki, które możemy też wykorzystać jako obramowanie do obrusa itp. Myślę, że jeśli chodzi o serwetki to raczej nic Was nie zaskoczy, a jeśli chodzi o ozdoby to może bardziej Was zainteresują. Znajdziecie tu wzory na kurki i małe zajączki szydełkowe, a także na kurczaczkowe czapeczki na jajka. Oprócz tego znajdziecie kilka wzorów na pisanki oraz na fajnego muchomorka, który nie wiem co ma ze świętami wspólnego, ale jest fajny:). Przed zakupem radzę Wam zajrzeć do środka, bo podejrzewam, że Ci co kupują regularnie te gazetki mogą już te wzory znać:). 


( zdj. bpv.pl ) 

2. Anna Robótki nr 1/2016 - Anna z wielkanocą nie ma dużo wspólnego, stawia za to na szydełkowe serwetki. Raczej są ro klasyczne serwetki, choć jest kilka, które mnie zaskoczyły. W jakim stylu są utrzymane te serwetki widać już na tytułowej stronie. Znalazłam tam kilka wzorów, które mogłyby się nadać na serwetki do koszyczka, więc może nie do końca nie ma nic z Wielkanocą wspólnego? :) 
Dobry numer dla wielbicieli ładnych koronek, ażurów i ananasów ;) 


(zdj. bpv.pl )


6 komentarzy:

 1. Rzeczywiście, muchomory bardziej kojarzą mi się z jesienią i grzybobraniem niż wiosną czy Wielkanocą, ale zawsze można spróbować czegoś nowego ;). Muszę dobrze obejrzeć ten numer Szydełkowania, może coś mi się spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że znajdziesz coś dla siebie:)

   Usuń
 2. Można by rzec, że wraz z nowym rokiem zrobił się wysyp prasy szydełkowej :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale powychodziło nowych numerów :D Jest w czym wybierać, więc z chęcią zerknę do środka i coś nabędę :)

  OdpowiedzUsuń