Będę wdzięczna jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:)

niedziela, 18 marca 2018

Koszyczek Granny Square

Granny Square jest bardzo wdzięcznym elementem, który daje nam wiele możliwości tworzenia. Kwadraciki mogą być elementem wyjściowym koca, poduszki lub możemy je stworzyć z połączanych ze sobą pojedynczych kwadracików. Widziałam również propozycje stworzenia z nich płaszcza czy spódnicy.
  Dziś pokażę Wam nowy sposób na użycie babcinych kwadracików w swoich projektach. Mowa tu o koszyczku z użyciem tego prostego, ale bardzo wdzięcznego elementu.


  W tym projekcie są one elementem wyjściowym, ponieważ najpierw tworzy się 6 kwadracików, które łączy się ze sobą w opaskę, a dopiero później dzierga się dół koszyczka.
  Do wykonania tego koszyczka użyłam fioletowej włóczki Kotek i jej resztek w różnych kolorach. Kwadraciki są w kolorze różowym, niebieskim, szarym, żółtym, turkusowym i miętowym. Dzięki temu gotowa robótka nabiera fajnego, wesołego charakteru.
Dzięki przerabiania od góry do dołu, przeważnie wyrabiamy w przeciwnym kierunku, dno koszyczka przybiera charakterystyczny kształt gwiazdki. Co widać na zdjęciu poniżej.


Na końcu brzeg koszyczka obrabia się półsłupkami i pikotkami dla ładnego wykończenia kołnierza z kwadracików granny square.


Bardzo lubię ten koszyczek:) Chciałam Wam pokazać wzór na babcine kwadraciki w zupełnie innym zastosowaniu. Mam nadzieję, że Wam się spodoba;)
Pozdrawiam:) 

10 komentarzy:

  1. Koszyczek jest bardzo fajny :). Bardzo lubię kwadraty Babuni, bo mają wiele uroku. Można rozwinąć wodze wyobraźni i tworzyć, bawiąc się z kolorami i formami :).

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie się prezentuje, wzór prosty, a ile może mieć zastosowań. Pozdrawiam 😀

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł na wykorzystanie motywu babcinego kwadratu ;) A kolorki są tak ułożone, że w zależności od ustawienia jest w stanie zmienić nam fragment wnętrza - super!

    OdpowiedzUsuń