Uwaga!!! W związku z dość znacznymi zmianami i nową sytuacją w moim życiu jestem zmuszona by zrobić krótką przerwę na blogu. Zamierzam powrócić do Was w okolicach połowy listopada. Za utrudnienia przepraszam, ale liczę na Waszą wyrozumiałość:)

środa, 10 stycznia 2018

Neonowa poduszka

Włóczka Jeans nie jest moją ulubioną włóczką. Zaczynam może od dość mocnego stwierdzenia, ale niestety taka jest prawda. Kupiłam ją na początku mojej kariery szydełkowej i przeleżała długi czas w pudle. Kupiłam ją z tego powodu, że w tym czasie widziałam, że ciągle ktoś coś robił z Jenas'u i zapragnęłam ją mieć.
   Potem nitka okazała się dość cienka jak dla mnie i tak historia zakończyła się na wsadzeniu jej głęboko w szafę. Ale w końcu przyszedł i dzień na nią. Stwierdziłam, że trzeba się przełamać i okazało się, że w dotyku jest dość przyjemną włóczką i nie przerabia się nią źle, choć jak dla mnie szału nie ma. 


Od pewnego czasu zanosiłam się z nauką metody c2c i tak padło na pomysł stworzenia poduszki dla mojej córki do jej pokoju. Kolory okazały się idealne na ten przedział wiekowy i tak powstała dość ciekawa poduszka. 


Metoda c2c jest prostą metodą przerabiania, gdzie robótkę tworzymy od rogu do rogu, przez rozszerzanie kolejnych kwadracików utworzonych ze słupków. Otrzymujemy fajną strykturę i możemy tworzyć poduszki również z motywami np. obrazkiem Mikołaja, bo ta metoda na to pozwala. W nauce tej metody pomógł mi tutorial z blogu quanna.pl, gdzie jest to opisane w sposób czytelny i prosty. 


Przód poduszki powstał z kilku kolorów. Nie są one symetrycznie ułożone, bo miałam różne ilości włóczki w motku, które gdzieś tam wykorzystywałam po drodze do drobnych robótek. Tył poduszki to już przewaga bieli, ale przynajmniej jest wesoło i kolorowo:). 
Poduszka jest bardzo mięciutka i bardzo mi się podoba:). A co o niej sądzicie?
Pozdrawiam:) 

14 komentarzy:

 1. Też mi chodzi po głowie nauka tej metody. Myślałam o narzucie na fotel. Poduszka bardzo ładna, taka energetyczna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Na pewno narzuta będzie się pięknie prezentować tym wzorem:)

   Usuń
 2. Naprawdę jest śliczna! Nie robiłam jeszcze tym wzorem, ale muszę kiedyś spróbować, bo daje ciekawy efekt! Super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Poduszka daję energię swoimi kolorami ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się, lubię wszystko co kolorowe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Energi nie można jej odmówić, ale przy obecnej pogodzie taki rozweselacz jest idealny :). Ja też nie odkryłam jeszcze w czym tkwi fenomen tej włóczki. Mam kilka motków (tylko w bardziej stonowanych kolorach), jak na razie leżą w pudle i czekają na swoją chwilę ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Energii jej nie brakuje:) Myślałam, że z tą włóczką tylko ja mam takie odczucia, ale cieszę się, że nie jestem sama:) Pewnie u Ciebie jak u mnie czeka na właściwy moment;)

   Usuń
 6. Świetna poduszka! Sama lubię takie kolorki! Jest taka radosna! A jeżeli chodzi o jeansa no cóż - dałam jej chyba czwartą szansę i to już będzie ostatnia, poddaje się, ona nie jest dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Cieszę się, że nie jestem osamotniona w tej opinii:)

   Usuń
 7. Piękna poducha, mistrzowskie wykonanie. Metody nie znałam muszę zgłębić temat. Pozdrawiam 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Polecam tę metodę:) Przyjemna i szybka;)

   Usuń