Będę wdzięczna jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:)

czwartek, 24 sierpnia 2017

Współczesne robótki cz. 14 - "Zabawki szydełkowe"

Kochani, dziś wracam do Was z 14-stą już częścią cyklu "Współczesne robótki". Mam jeszcze o czym pisać, więc na pewno nie będzie to ostatni post z tej serii:). 
  Dziś opiszę Wam książkę o szydełkowych zabawkach, która jest jedną z nielicznych książek o tej tematyce w języku polskim na naszym rynku. A zatem zapraszam do lektury:)

"Zabawki szydełkowe" Anna Franek, Marzena RiegelBiorąc pod uwagę wzory amigurumi, które krążą w internecie, zwłaszcza w języku angielskim, to te zabawki nie są szczytem możliwości. Nie zniechęcajcie się jednak tym stwierdzeniem, bo uważam, że na pierwsze kroki w temacie szydełkowych zabawek lub w celu sprawienia przyjemności własnym dzieciom, ta książka może okazać się przydatna. 

Książka rozpoczyna się krótkim wprowadzeniem po którym, przechodzimy do kursu szydełkowania. Mamy tu opisane i przedstawione graficzne wszystkie potrzebne sploty jakie będą przydatne do wykonywania wzorów z książki. Poza tym znajdziemy tu wytłumaczenie pewnych pojęć, symbole graficzne oraz skróty użyte przez autorki. Ta część kończy się praktycznymi wskazówkami. Przechodzimy teraz do części głównej czyli do wzorów. Mamy ich 20 i znajdziemy tu m.in. bałwanka w sweterku, hamburgera, ducha, samochodzik, laleczkę, pajacyka i zwierzątka np. żyrafkę Kasię, żabkę, lwa, krokodyla i fajną mamę myszkę itp.. 


Każdy wzór opatrzony jest kolorem, który określa nam stopień trudności projektu. Stopnie są trzy: łatwy, średnio trudny i trudny. Stopień ten podany jest na stronie tytułowej wraz z krótki opisem zabawki i jej wymiarami. 
   Poza tym każda zabawka posiada opis składający się z następujących części:
- potrzebne materiały,
- użyte ściegi, 
- opis wykonania,
- wskazówki dotyczące wykończenia zabawki. 
   Czasami zamieszczono dodatkowo rysunki pomocnicze, które mają nam ułatwić wykonanie jakiejś części lub schemat wykonania jakiegoś dodatku do zabawki. 
Książka ta tak naprawdę powstała z potrzeby serca. Jak piszą autorki, stworzyły ją by przekazać swoją wiedzę jaką zdobyły będąc mamami, tworząc zabawki dla swoich dzieci. I tak też polecam tą książkę szydełkującym mamom czy babciom, które z potrzeby serca chciały by  uradować swoje pociechy.  Może być również pomocna dla początkujących w tej sztuce szydełkowania, bo opisy są bardzo dokładne i można przeszkolić się w podstawach tworzenia szydełkowych zabawek. 
 

4 komentarze:

  1. O jeny tylko nie to! Nie, żebym nie lubiła Twoich serii - uwielbiam je! Ale moje konto już nie za bardzo hahaha czekam z niecierpliwością na kolejną propozycję :D

    OdpowiedzUsuń