Będę wdzięczna jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:)

czwartek, 23 marca 2017

Współczesne robótki cz. 4 - "Szydełkowe cuda"

Z tą książką spotkałam się już jakiś czas temu w Lublinie, ale jakoś cena nie przemawiała do mnie;). Ale za to moja mama wygrzebała tę książkę w wyprzedażowej księgarni za 9 zł.
O czym jest ta książka? Zapraszam do lektury posta;)

"Szydełkowe cuda - 25 modnych dodatków" Tess DawsonKsiążka podzielona jest na 7 rozdziałów:  szaliki, chusty, bolerka, etole, czapki i mitenki, poncha i torebki.1. Szaliki - znajdziemy tu 4 wzory na proste szaliki, które wykona nawet początkujący szydełkowicz. Są na tyle proste, że mogą posłużyć do ćwiczenia różnych technik szydełkowania, a przede wszystkim mogą stać się wyróżniającym elementem naszego stroju.

2. Chusty - mamy tutaj wzory na 4 chusty, które nie tylko dadzą nam ciepło w chłodne dni, ale również podkreślą nasz strój czy stylizację. Zawarte w tym rozdziale chusty są w różnym stopniu trudności. Są to zarówno ogniste, ciepłe chusty z frędzlami jak i delikatne moherowe, ale równie ciepłe.

3. Bolerka - tutaj też znajdziemy 4 wzory na bolerka zarówno z delikatnej włóczki moherowej jak i cieplejszych włóczek. Bolerka nie są skomplikowane w wykonaniu, niektóre z nich wystarczy połączyć wzdłuż brzegów i dorobić rękawy.

4. Etole - znajdziemy tu trzy wzory na proste w wykonaniu szydełkowe etole. Znajdziemy tu zarówno ciepłą etolę z fantazyjnej włóczki, prostą etolę z siatki i muszelek oraz delikatną etolę z miękkiej włóczki z ozdobną różą.

5. Czapki i mitenki - wzory na dwie czapki wykonane z delikatnej włóczki oraz na proste kolorowe mitenki.


6. Poncha - uwielbiam poncha i bardzo cieszę się, że znalazły się w tej książce.
   Co prawda są to tylko cztery wzory, ale dobre i to. Mamy tu zarówno długie ciepłe poncho o nazwie "Jemioła", fantazyjne poncho z poprzetykanymi na całej długości frędzlami o nazwie " Róża", delikatne ażurowe poncho o nazwie "Lilia" i oraz lekkie poncho "Aksamitka", które można wykorzystać również na plażę.

6. Torebki - na koniec mamy 3 wzory na proste torebeczki. Mamy tu jedną torebeczkę do zawieszenia na paseczku i dwie do trzymania w ręce.

Każdy z tych szydełkowych projektów zawiera głównie opis słowny, jak wykonać daną rzecz.  W projektach złożonych z elementów pojawiają się wzory graficzne, ale jest ich nie wiele.
  Zawarte wzory są jednak na tyle proste, że ta książka będzie dobrym początkiem dla osób, które głównie preferują schematy, a chciałby się przyzwyczaić i zmierzyć ze wzorami opisanymi. Dodatkowo przy każdym projekcie mam podane: próbkę obliczeniową, potrzebną włóczkę, szydełko i np. guzki oraz w niektórych projektach uwagi i informację dotyczące wykończenia projektu.

W końcowej części książki znajdziemy krótki rozdział o włóczkach i szydełkach oraz rozdział o technikach, gdzie dowiemy się jak wykonać podstawowe elementy szydełkowe, jak wyrabiać dzianinę w rzędach i w kółko, jak rozciągać i wykańczać dzianinę itp. oraz słowniczek .
12 komentarzy:

 1. Kolejna ciekawa pozycja z Twojej biblioteczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach! Chciałoby się mieć i tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że jest dostępna w internecie, bo w sumie nie widziałam jej w księgarniach internetowych, ale też się nie doszukiwałam przyznam szczerze:)

   Usuń
 3. No i ja znowu zapragnęłam kolejnej książki prezentowanej przez Ciebie :) Wydaje się bardzo ciekawą propozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa i te mitenki jakie mają cudne kolorki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa pozycja :). Kilka projektów już mi wpadło w oko :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo tu inspiracji. Piękne prace. Bardzo dziękuję za podpowiedzi odnośnie literatury. Pozycje książkowe są bardzo przydatne, dziękuję za pokazanie kilku stron. Jestem pod wrażeniem pięknych robótek. Pozdrawiam. Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa:) Staram się nie tylko pokazywać swoje prace, ale również pisać o rzeczach przydatnych :)

   Usuń