Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

środa, 9 grudnia 2015

Serwetka gwiazdka

Święta coraz bliżej, a o zimie na razie jeszcze nikt nic nie słyszał. Wzięłam się trochę za przedświąteczne porządki i niestety ilość rzeczy do zrobienia tak narasta, że znowu uważam, że wzięłam się za nie trochę za późno:) W godzinach nocnych robiłam moją wymyśloną w głowię choinkę, zdradzę Wam na razie tylko tyle, że nie szydełkową:). Natomiast dziś chciałabym Wam zaprezentować małą szydełkową serwetkę w kształcie gwiazdki. Wzór znalazłam w jednej z gazetek szydełkowych i od razu jak ją zobaczyłam wiedziałam, że taką muszę sobie zrobić. Serwetkę przerabia się w częściach tzn. każde ramię osobno. Jej wykonanie idzie bardzo sprawnie, a grupy słupków przerabianych razem dają jej fajnego wyglądu. Wykonałam ją kordonkiem Maxi z metalizowaną nitką, szydełkiem 1,75. Miałam jeszcze ochotę na większą wersję, ale chyba już nie wyrobię się przed tymi świętami:) W głowie powstały jeszcze dwa pomysły i na razie skupiam się nad nimi. A jak u Was z porządkami świątecznymi? U mnie marnie, ja tam wole pisać do Was posty i szydełkować niż sprzątać:) W końcu co się odwlecze...:)


6 komentarzy:

 1. Śliczna ;). A co do sprzątania to ja osobiście naprawdę lubię, właśnie skończyłam generalne porządki w spiżarni. Za każdym razem, a robię to co najmniej raz w miesiącu zastanawiam się kto mi tak nabałaganił. Nikt się nie chce jednak przyznać :(.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję;) U mnie w domu bałagan robi się sam:) Takie cuda...:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczna!
  U mnie sprzątanie to codzienność. Tak to jest, jak się mieszka na budowie :D Gorzej, że nie wyrabiam ze swoimi projektami i pomysłami :(
  A co do drewna, to do wykonania stojaka na szydełka użyłam drewna, które mamy na opał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:) No wiem co czujesz przy remoncie, praktycznie codziennie trzeba sprzątać. Ale przecież remont w końcu się skończy kiedyś:)

   Usuń
 4. Kiedyś taką robiłam :) Może podobną, ale coś mi przypomina :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami te wzory gdzieś się powtarzają :)

   Usuń