Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

wtorek, 13 czerwca 2017

Współczesne robótki cz. 12 - "Naturalne dekoracje"

Zawsze jak kupuję jakąś książkę do poczytania, to zawsze sprawdzam, czy nie ma w księgarni jakiś fajnych pozycji DIY.
  Przeważnie zaopatruję się w internetowych księgarniach, a tam przy okazji można kupić jakieś fajne perełki pod względem zawartych w nich treści jak i ceny. Taką ciekawą pozycją jest książka, którą za chwilę Wam zaprezentuję. 

"Naturalne dekoracje" G. Auenhammer, M. Dawidowski, A. Diepolder, A. KippKto z nas nie uwielbia naturalnych rzeczy, które przybliżają nas do przyrody ręka w górę? Ten kto podniósł rękę dostaje zaproszenie do cioci Kasi na kolano i wielkie lanie:). 
 Żyjąc w wielkim mieście, wśród tak wielu plastikowych rzeczy warto jest nabyć taką książkę i wykonać coś fajnego.


 
  Książka ta daje nam możliwość wykorzystania różnych naturalnych rzeczy. Możemy do dekoracji użyć gałązek, kory, szyszek, żołędzi, starych desek itp. Dzięki tej książce możemy stworzyć ozdoby nie tylko do domu, ale również do ogrodu czy na balkon. 
  Każdy projekt jest odpowiednio zatytułowany, posiada ładne zdjęcie oraz opis. Opis dokładnie podaje co i jam mamy wyciąć, obciąć, zawinąć itd., a ramka obok zawiera wszystkie materiały jakie potrzebne są do wykonania projektu. 
   Znajdziemy tu pomysły m.in. na: dekoracyjne tulipany, drewniane koty, różnego rodzaju wieńce, kolorowe motyle, naturalne zawieszki, wiklinowe rożki itp. 

 Projekty są bardzo fajne i pomysłowe. Moje ulubione to lampion i wieńce z kawałeczków drewna, ale w sumie wszystkie są tak fajne, że trudni wybrać, który jest najlepszy. 
 Książką łączy różne techniki, bo i używamy do projektów filcu, pleciemy wieńce,  a i szydełko też się przyda:). Na końcu książki zamieszczone są również przydatne szablony. 
 Jeśli lubicie naturalne dekoracje i jesteście wielbicielami "zrób to sam", to naprawdę polecam tę książkę;). 


6 komentarzy:

 1. Bardzo fajne pomysły :). Zawsze bardzo podobały mi się takie naturalne dekoracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Jak się patrzy to od razu ręce świerzbią:)

   Usuń
 3. To jest bardzo trafiony i świetnie zilustrowany wpis. Po nim, jak po sznurku , można realizować następne swoje poczynania.

  OdpowiedzUsuń