Będzie mi miło za każdy zostawiony ślad po sobie w postaci komentarza:)

piątek, 1 kwietnia 2016

Delikatna chusta

Kochani, chociaż dzisiaj za oknem dość pochmurnie to i tak cieszę się, że już jest wiosna jaka by nie była. Moje pragnienie odejścia od zimowych butów i kurtek jest tak wielkie, że nawet wiosenny deszcz jest dla mnie do zaakceptowania:).
       Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować wiosenną chustę, jaką sobie udzierałam z włóczek, które tak naprawdę leżały i leżały, bo nie miałam na nie pomysłu. Chodzi mi o włóczkę Kocurek Puszek w białym kolorze i o włóczkę Alize Mohair Kid Royal w kolorze koralowym.
      Co do Kocurka to w pierwotnym pomyślę miała być chusta lub szal wykonany wzorem węzła Salomona, a jeśli chodzi o drugą włóczkę to zamiarów nie miałam żadnych, bo kompletnie nie miałam pomysłu co z tej włóczki zrobić. Koniec końców, postanowiłam wykorzystać ją do ozdobnej bordiury, która pięknie ozdabia chustę.
      Po prostu zaczęłam przerabiać bordiurę dołączając do podstawowej włóczki nitkę włóczki Alize. Wydaje mi się, że powstał dość ciekawy akcent, który nadał chuście więcej wyrazu niż jakby miała być cała biała.
       Jedynym problemem jaki napotkałam przy wyrabianiu tej chusty był problem z pruciem Kocurka. Z nitki wystają drobne włoski, które w trakcie prucia zaciskają się na sobie i czasem nie da się spruć rzędu w razie ewentualnej pomyłki, więc weźcie to pod uwagę, jeśli pierwszy raz będziecie chcieli pracować z tą włóczką.
      Wzór zaczerpnęłam z gazetki, ale widziałam go też na grupach szydełkowych, jest dość przyjemny do przerabiania i praca z tym wzorem jest szybka. Już od dawna zamierzałam się na jakąś wiosenną chustę, ponieważ wszystkie chusty, które mam są raczej cięższe i cieplejsze, wykonane z grubszych włóczek. A ta chusta miała być zwiewna i lekka. I co o niej myślicie? Mi oczywiście bardzo się podoba:)  

    

17 komentarzy:

 1. Bardzo ładna i ładny wzór :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jest śliczna :) nigdy nie spotkałam się z tym wzorem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Chciałam właśnie zrobić ze wzoru, który byłby troszkę inny:)

   Usuń
 3. Wreszcie inny wzór! Widać idzie "nowe":)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna! I wzór bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładna, to koralowe wykończenie dodaje całości uroku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Właśnie chciałam żeby tak było :)

   Usuń
 6. Wzór tez pierwszy raz na oczy widzę :) ciekawe jaki efekt przy niepuchatej włóczce ?
  super :)))
  ... z lodami mi się kojarzy - apetycznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że ładnie będzie wyglądać przy każdej włóczce:) Przy niepuchatej będzie mniej delikatny, za to bardziej wyrazisty:)

   Usuń
 7. Bardzo ładna, wzorek zrobiony z tych włóczek wyglada super.

  OdpowiedzUsuń